Page 1 of 1

Kättilstorpsträffen - skövde - 15/7-17/7

Posted: 07 Jul 2011, 04:02
by Hartington
Hej!

Har ett tips till alla! Finns en träff i Skövde, som ni ser i rubriken för 1/1 offroad (för dom intresserade) men där finns allt från grustag för bash till sand "backar" för lite hillclimb kanske? Och om någon verkligen vill misshandlasin kära 1/5a lera i massor!

Och där finns allt från ATVs till "prova på" med sin vanliga 4x4 till specialbyggda offroad monster :D

Så det borde absolut inte vara några problem att köra där! Varit där och enbart tittat 2år irad nu och det är ett sjukt fint område (ligger inne på militära anläggningen P4).

Tänkte höra med Dom som anordnar om det är okej att försöka få dit ett gäng och köra 1/5? (tänkte den 16e när jag e där :toung: )
Om någon är intresserad ... :rock2:

Länk till hemsidan: http://www.offroaderskattilstorp.se/hem/

Re: Kättilstorpsträffen - skövde - 15/7-17/7

Posted: 07 Jul 2011, 09:16
by Dave
Det är ett bra tips!
Har faktiskt funderat lite på det området också, men inte att köra ihop med den träffen.....
Det kan nog finnas många intresserade där!

Ska ju till Karlskoga den 17/7 men dom som känner att dom vill reparera på natten kan ju dra dit och basha lite!
Finns mycket kul att titta på där!

Re: Kättilstorpsträffen - skövde - 15/7-17/7

Posted: 07 Jul 2011, 13:06
by Hartington
Tänkte höra mig för lite, så kanske vi ka anordna någonting där i höst eller till våren ? :)


Ah, jag hörde om Karlskoga.. Gjorde ett inlägg angående sa åkning i en tråd om det. Tar mig inte dit annars tyvärr

/matte

Re: Kättilstorpsträffen - skövde - 15/7-17/7

Posted: 07 Jul 2011, 13:14
by Dave
Det finns ett par tomtar från Trollhätte-hållet som ska upp, men dom är varken trevliga eller stabila så samåkning vet jag inte om jag kan rekommendera...... :lol2:
Joddling i bil står högt på dagordningen har jag hört.....Bjuggen & Malte kallas dom.....väldigt tveksamma typer.....

:cheesy: